Kruhový trénink

Kruhový trénink

Kruhový trénink je úžasným způsobem, jak získat potřebnou sílu a vytvořit vytrvalost, vybudovat svalovou hmotu a také spálit přebytečné tuky z obtížných partií. Díky své variabilitě se stává kruhová trénink nejen zpestřením ubíjejícího stereotypu během cvičení, ale i plnohodnotnou cvičební metodou.

Princip kruhového tréninku

 

Kruhový trénink pro ženy, stejně jako klasický kruhový trénink, procvičuje všechny vaše svalové partie a skládá se ze 2 cvičebních kol. Každé z nich trvá 12 minut s tím, že je mezi nimi dodržována pauza o délce 2-3 minuty.

Cvičební kolo kruhového tréninku zahrnuje 16 unikátních cviků, z nichž každý provádíme na jiném stanovišti přibližně 45 vteřin. Po uplynutí časového limitu se přemisťujeme na nové stanoviště. Zmíněných 45 vteřin představuje jednu cvičební sérii kruhového tréninku, po níž ihned následuje série další.

Při sestavování cvičebního kola je nutné dbát na pravidlo, že "Na dvou po sobě jdoucích stanovištích by měly být cviky na co nejvzdálenější tělesné partie". Záměrem celého cvičení je totiž zachování maximálního prokrvení celého těla. Cviky zaměřenéna ruce tak hned střídají nohy atd.

Podle stejného vzorce postupujeme i při volbě náročnosti cviků v kruhovém tréninku. Je třeba zachovat přibližně stejnou hodnotu tepové frekvence. Po náročném cviku typu angličáky zařadíte cvik méně náročný. V rámci 30 cvičebních vteřin dojde ke zklidnění organismu na lehčím stanovišti a tělo se tak připraví na následný náročný cvik, který neatrně zvýší tepovou frekvenci.

Jak to vypadá v praxi?

Trénink nesmíte sestavit tak, že se v první části kola zaměříte jen na horní partie a v druhé jen na dolní část těla. Tělo by se neprokrvovalo rovnoměrně, i proto je nutné cviky kombinovat.

Vyvarujte se náročným cvikům v první polovině cvičení a v druhé polovině cviky odpočinkové. V opačném případě by byla tepová frekvence nejdříve příliš vysoká a následně neúměrně nízká. Celá hlavní část tréninku by pak měla trvat v rozsahu 25-45 minut.

Co cvičení přináší?

  • potřebnou sílu
  • vytrvalost
  • svalovou hmotu
  • pálí přebytečné tuky z obtížných partií

Kruhový trénink pro ženy Hradec Králové

Celé cvičení si můžete přijít vyzkoušet pod dozorem zkušených trenérek v rámci pravidelných tréninků z nabídky služeb Fitness Violeta Hradec Králové. Svou první lekci si rezervujte buď na webových stránkách, nebo přímo v sídle fitness.>> Rezervovat termín <<

Nejnovější článek

Letošní rok nám pro cvičení ve fitku kvůli opakovanému zavírání provozoven moc nepřál. To ale není důvod nechat si narůst zadek nebo břicho. Doma stačí najít kousek místa, vzít podložku nebo ručník a i bez strojů ve fitku si s trochou vůle dejte do těla. Videí na cvičení doma je k sehnání spousta – tady máte pár tipů.

Další články
Rychlý kontakt
Tel.: 777 103 611
Jsme na sociálních sítích